Program edukacji zdrowotnej „Ja i moja rodzina zdrowo się trzyma” realizowany jest od lat w naszej placówce.

W ramach podjętych działań odbywają się zajęcia grupowe z dziećmi, konkursy plastyczne, recytatorskie, autorskie (książka kucharska) jak też wycieczki, spacery.
Wszystkie działania mają na celu uświadomienie dzieciom i rodzicom jak ważne, z pozoru błahe zachowania codzienne wpływają na nasze zdrowie w ciągu całego życia.

Cele programu:

PROPAGOWANIE ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I NAWYKÓW ODPOWIEDNIEGO ODŻYWIANIA SIĘ POPRZEZ SPOŁECZNOŚĆ PRZEDSZKOLNĄ I LOKALNĄ

poprzez:

• propagowanie zdrowego i regularnego (racjonalnego) odżywiania, bogatego w witaminy zawarte, min. w owocach i warzywach
  • zapoznanie ze znaczeniem zdrowego odżywiania dla rozwoju dziecka i funkcjonowania dorosłego
  • rozumienie spożywania nabiału ze względu na jego wartości odżywcze i zdrowotne
  • kształtowanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu
  • wdrażanie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa
  • rozwijanie sprawności ruchowej
  • wdrażanie do czynnego wypoczynku
  • kształtowanie i doskonalenie nawyku prawidłowej postawy ciała u dzieci we wszystkich czynnościach i sytuacjach dnia codziennego
  • kształtowanie nawyków higieniczno – kulturalnych
  • włączanie w realizację przedsięwzięć rodzin oraz innych podmiotów społeczności lokalnej w ramach szeroko rozumianej współpracy

W ramach popierania akcji „Zostań w domu” jeszcze raz przypomnimy jak ważna jest higiena ciała w czasie walki z epidemią .

Propozycje dotyczą również cyklu zajęć w ramach projektu „Trzymaj się prosto” – tutaj odnajdziecie zabawy i ćwiczenia kształtujące prawidłową postawę ciała.

Projekt „Bezpieczny przedszkolak”, który stał się nieodłączną częścią programu edukacji zdrowia tym razem będzie zawierał cykl informacji o bezpiecznym korzystaniu z sieci przez nasze pociechy.

Program „Mamo, tato wolę wodę” , to baza wiedzy dla Was na temat prawidłowego nawodnienia i budowania zdrowych nawyków u dzieci oraz źródło pomysłów na ciekawe i pożyteczne spędzanie czasu z Waszymi maluchami.

Zapraszamy wszystkich Państwa do zaglądania do naszych zakładek promujących zdrowie.