Drodzy Rodzice!

Gorąco zachęcamy do dokonywania wpłat na fundusz Rady Rodziców. Rada wykorzystuje wszystkie zebrane środki na cele bezpośrednio związane z naszymi dziećmi oraz na potrzeby przedszkola, ale także w kontekście dobra naszych dzieci.

Wszystkie środki niewykorzystane w poprzednim roku szkolnym przechodzą na następny, dzięki czemu mamy dodatkowe środki do spożytkowania na różnego rodzaju wydatki.

Z zebranych pieniędzy Rada Rodziców zazwyczaj organizowane są 3 imprezy dla wszystkich dzieci uczących się w przedszkolu:

• wizyta świętego Mikołaja, który wraz z pomocnikami nadaje wyjątkowości temu dniu,
  • bal karnawałowy, podczas którego dzieci mają okazję pobawić się pod opieką animatorów,
  • festyn rodzinny w czerwcu, gdzie całe rodziny mają okazję zintegrować się przy cieście i innych atrakcjach, jak zabawy z animatorem, dmuchańce, radiowóz policyjny lub strażacy wraz ze swoimi pojazdami, kucyki, malowanie twarzy, wodne balony.

Rada Rodziców wspiera także finansowo przedszkole w prawidłowym funkcjonowaniu, kiedy koszty zakupu pewnych sprzętów przekraczają jej możliwości. W ubiegłych latach Rada Rodziców sfinansowała zakup m.in. wentylatorów do każdej z grup, szczególnie przydatnych podczas upałów, termometrów bezdotykowych dla każdej grupy w czasie pandemii, magicznego dywanu – nowoczesnej gry edukacyjnej.

Gorąco zachęcamy Państwa do wpłacenia pieniędzy na fundusz Rady Rodziców, by móc zapewnić i w tym roku organizację wymienionych wyżej imprez. Wpłaty są oczywiście  dobrowolne, ale pragniemy podkreślić, że środki spożytkowane będą na cele bezpośrednio związane z naszymi dziećmi.

ZEBRANIA  RADY  RODZICÓW

Na zebraniu poruszone były sprawy związane z najbliższymi imprezami czekającymi nasze przedszkolaki: spotkanie z Mikołajem, bal karnawałowy, sesje fotograficzne. Ustaliliśmy, że podobnie jak w ubiegłym roku składka roczna wynosi:
– 40 zł za pierwsze dziecko w naszym przedszkolu,
– 20 zł za drugie dziecko w naszym przedszkolu,
– 0 zł za każde kolejne dziecko.

Oczywiście, jak zapewne Państwo wiecie, składka na Radę jest dobrowolna, ale chciałabym gorąco zachęcić do wpłacania. Dzięki tym środkom możemy wspomóc przedszkole. Założyliśmy sobie termin wpłat 15 listopada – tak jak w ubiegłych latach do skarbników poszczególnych grup, a następnie pieniądze przekazane zostaną do Sekretariatu Przedszkola.